POWIŚLE

SKUP I SPRZEDAŻ CHMIELU

Oferta

POWIŚLE s.j. to producent granulatu T-90 oraz T-45 chmielu aromatycznego (odmiana Lubelski) i goryczkowego (odmiany Marynka i Magnum).

W ofercie firma posiada między innymi ekstrakt chmielu odmian Magnum i Marynka, a także chmiel prasowany aromatyczny i goryczkowy.

Aktualna Oferta

Granulat T-90

Granulat T-90Granulat T-90 to wysuszone z zmielone szyszki chmielowe, sprasowane na granulat. Zawartość olejków chmielowych, kawasów goryczkowych i polifenoli w granulacie typ 90 jest taka sama jak w chmielu wyjściowym. Nazwa granulat T-90 informuje, że z partii 100 kg szyszek można otrzymać praktycznie ok. 90 kg granulatu typ 90 (straty: czyszczenie, dosuszanie, odpylanie).

Czytaj więcej: Granulat T-90

Granulat T-45

Granulat T-45Granulat T-45 jest to produkt chmielowy dodawany do kotła warzelnianego w celu nadania piwu pożądanej goryczki oraz charakteru chmielowego. Zawartość olejków chmielowych i kwasów goryczkowych jest podwójna a zawartość polifenoli o połowę niższa (częściowy odsiew łusek i osadek szyszki). Nazwa granulat T-45 pochodzi od tego, że ze 100 kg szyszek po przetworzeniu otrzymuje się praktycznie ok. 45 kg granulatu typ 45.

Czytaj więcej: Granulat T-45

Ekstrakt CO2

Ekstrakt CO2

Ekstrakt  CO2 jest to ekstrakt z chmielu wytwarzany przez ekstrakcję granulatu chmielowego w warunkach nadkrytycznych za pomocą dwutlenku węgla. Ekstrakt CO2 zawiera alfa-kwasy, beta-kwasy oraz  olejki eteryczne i jest zwykle stosowany jako częściowe lub pełne zastąpienie granulatów chmielowych. Korzyści ze stosowania Ekstraktów są podobne do granulatu T-45, zapewniają jednorodność, lepsza stabilność, są bardzo trwałe a ponieważ są bardzo skoncentrowane są łatwiejsze w przechowywaniu i transporcie.

Czytaj więcej: Ekstrakt CO2

Izo-granulat

Izo-granulat

  • Izo-granulat  ułatwia utylizację dzięki pre-izomeryzacji alfa kwasów podczas przetwarzania.
  • Izo-granulat posiada wspaniałe cechy do przechowywania.
  • Izo-granulat może być zamiennikiem konwencjonalnych produktów chmielowych.
  • Izo-granulat stwarza możliwości znacznych oszczędności w kosztach chmielenia.

Czytaj więcej: Izo-granulat

Copyright © 2013. All Rights Reserved.